Kedves látogató
Örömmel tudatom, hogy a Vörös Szamuráj Kutyaiskola megkezdte tevékenységét Csíkszeredában és környékén. Akinek ez a név nem mond semmit az ne essen kétségbe, mert az alábbiakban egy kis bemutatkozóban mindenről tájékoztatva lesz.
Kovács Levente vagyok a Vörös Szamuráj Malinois Kennel és kutyaiskola tulajdonosa. A kutyák iránti vonzalmam gyerekkoromból fakad. Ezt egy drótszőrű foxterriernek köszönhetem, aki 12 éven át hűséges társam volt.
1984-ben iskolából hazamenet találtam egy német juhász kutyát. A Lee nevet kapta és ekkor döntöttem úgy hogy kutyaiskolába fogok járni vele. Ekkor mentem el a Kolozsvári kutyakiképző iskolába ahol nagyon megszerettem a munkakutyázást, amit Lászlóffy István iskolavezető kiképzőnek köszönhetek, akinek nagyon hálás vagyok.
1986-ban résztvettem Déván a kiképzésvezető oktató táborban ahol sikeres vizsgát tettem. Ezek után a kutyaiskola segéd kiképzésvezetője lettem, majd 1988-tól a kiképzésvezetője.
1993-ban Magyarországon Lesku Ferenczel (a magyar munkakutyázás kimagasló alakja) megalapítottuk a Mogyoródi Kutyakiképző Iskolát, ahol kiképzésvezetőként és örző-védő segédként tevékenykedtem. Az iskola égisze alatt számos versenyen vettem részt több kevesebb sikerrel, de ekkor már óriás schnauzer és airedale fajtával.
2000-ben valóra váltottam egy régen dédelgetett álmomat. Szigetszentmiklóson megalapítottam az elsó saját kutyaiskolámat SZKSK (Szigetszentmiklósi Kutyakiképző Sport Klub) néven. Büszkén elmondhatom hogy itt már európai szabványoknak megfelelő körülmények (12000 négyzetméter, két kiképzőpálya, 20 boxos kennelsor) között zajlott a kiképzés.
2001-ben az SZKSK össze lett vonva a Szigethalmi Alex Dragon Kutyaiskolával, de a kiképzés ugyanazon a Szigetszentmiklósi pályán folytatódott Kivágó Mónika kiképző segítségével, ahol a mai napig zajlik a négylábú kedvencek oktatása Alex Dragon név alatt. Az iskola összevonás számos magas színvonalú verseny rendezéséhez vezetett mint pl. Szigetszentmiklósi Power Show (súlyhúzó bajnokság), I. Szigetszentmiklósi Szolgálati kutya Bajnokság (melyet a Tököli Fiatalkorúak Büntetésvégrehajtási Intézetének a támogatásával rendeztünk) ahol a Magyarországi kutyázás történetében első ízben fordult elő, hogy a fegyveres testületek kutyái összemérhették erejüket a civil kutyákéval, és nem utolsó sorban az I. Belga Juhász Országos Bajnokság.
2002-ben ben megismerkedtem egy új és remek fajtával, a belga juhász rövid szőrü változatával, a Malinois-al. Első találkozásra szerelem volt. Ekkor alapítottuk meg Kivágó Mónikával közösen a Vörös Szamuráj Malinois Kennelt, amit azóta már csak egyedül viszek tovább. E kiemelkedő munkaképességű kutyafajta gondozójaként ismerkedtem meg a Mondioring munkakutya sporttal, amit eredetileg a malinois számára találták ki és a versenyek során a valós élet szituációit modelezi. Büszkén elmondhatom hogy azóta volt szerencsém meghonosítani Magyarországon a mondioring sportot és a jómagam kutyaiskolájában folyt először ilyen célirányú kutyakiképzés Magyarországon.
2005-ben a Kiskunhalason rendezett Szolgálati kutya és Mondioring tábor vezető előadója voltam. Ez az év a sportkutyás pályafutásom eggyik legsikeresebb éve volt, ugyanis ekkor végeztünk a legtöbbször a dobogón. Ugyanez év őszén a román munkakutyázás kiemelkedő eseményére került sor Maceán Arad mellett, ahol a Román Munkakutya Klub (CDC) egy egy hetes kiképzésvezető és kutyakiképző oktató tábort szervezett, ahol a ma müködő kutyakiképzőknek a nagy része tanult. Ennek a tábornak volt szerencsém a vezető előadója és vizsgáztatója lenni.
2006 márciusában Marosvásárhelyen a kutyakiképzők véglegesítő vizsgájának egyik vizsgáztatója voltam. Ezt követően Nyakas Gáborral az oldalamon, a Tordai örző-védő segéd oktató szemináriumon, és a Gyulafehérvári munkakutyás táborban voltam előadó.
Ennek az évnek a legkiemelkedőbb eseményei viszont a világbajnoksági részvételeim voltak. A román munkakutyázás történetében elsőként képviseltem Romániát a Belga Juhász Világbajnokságon (FMBB WM) IPO3-as szinten, majd Moldovan Augustinnal közösen az FCI Világbajnokságon (FCI WM) IPO3-as szinten.
Ugyanezév nyarán Nechita Cipriannal közösen elsőként sikerült nekünk romániában sikeres Mondioring 1-es (MR-1) vizsgát tennünk.
2007-2008-ban a saját iskolámmal párhuzamosan a Budapesti Top Dog kutyaiskola kiképzésvezetője és örző-védő segédje voltam.
2007 márciusában megalapítottam a Hungária Mondioring Sportkutyás Klubot.
2007-2008-ban volt szerencsém képviselni Magyarországot az FCI (Nemzetközi Kinologiai Szövetség) Mondioring szekciójában.
2008-ban először Gödöllőn, majd Keszthelyen a Mondioring sport kiképzési módszereiről tartottam előadásokat.
2008-2010-között a Brassói Cristian's kutyaiskolában tevékenykedtem.
2010 júliusában viszont megkezdte kezdetét Csíkszeredában és környékén aVörös Szamuráj kutyaiskola.
|